Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství světa masters OSTRAVA 2009

Janis Kenis 5. ve světě Masters 3,Rémy Krayzel 6. Masters 2

Dne 28.9.2009 se uskutečnilo v Ostravě Mistrovství světa v silovém trojboji masters3(nad 60let), Českou Republiku zde reprezentoval svěřenec krnovského oddílu Janis Kenis(r.1947).
Obrazek
Janis závodil v kategorii do 56Kg, od samého začátku byly karty o možnosti umístění jasně rozdány. Proto se Jani vyloženě soustředil jen na to aby potvrdil své výsledky z přípravy a pokusil se o nějaký osobní rekord. Zlepšení oproti mistrovství ČR Masters se mu nakonec povedlo ,,jen'' u benče. V silné konkurenci po výkonech dřep 100Kg,benč 65Kg, mrtvý tah 110Kg obsadil konečné páté místo.

 

 Obrazek
Druhým Krnovanem, který reprezentoval Českou Republiku na zmíněném mistrovství světa v silovém trojboji Masters 2 byl Rémy Krayzel(r.1955).

Rémy hodně před svým vystoupením na této soutěži shodil na váze a závodil v kategorii do 75Kg(v poslední době většinou zavodí ve 82,5Kg). Toto rozhodnutí hodně ovlivnilo jeho výkony a celkové umístění. V nejvíce, co do Obrazekpočtu závodníků, obsané hmotnostní kategorii se mu podařily tyto výkony: dřep 220Kg, benč 160Kg, mrtvý tah 210Kg. Výkonem v benči si zajistil krásnou bronzovou medaily(discíplíny jsou hodnoceny každá zvlášť). Celkově jeho výkon v trojboji 590Kg znamenal 6. místo na světě v této kategorii, přitom mohl bojovat o třetí příčku(od bronzu ho dělilo 17,5Kg, které se daly nazvedat ve dřepu a mrtvém tahu).


Oboum borcům je potřeba poděkovat za reprezentaci České Republiky i města Krnova.Kompletní výsledky zde
  

 

Náhledy fotografií ze složky Mistrovství světa masters OSTRAVA 2009