Jdi na obsah Jdi na menu

7.ročník poháru starosty města Zbýšov dorostu a juniorů

V sobotu 30.5.2015 proběhl prestižní závod 7.ročník poháru starosty města Zbýšov dorostu a juniorů v silovém trojboji.
Tyto závody probíhají s mezinárodní účasti a jsou po stránce sportovní na velmi vysoké úrovni.
Naši závodníci se pravidelně zúčastňují s velmi dobrými výsledky.
 Závodu se zúčastnilo 30 borců včetně Slovenska.
V kategorii dorostu do 18.let startoval startoval náš nadějný závodník Jan Pavlíček a ve váze do 74 kg obsadil velmi pěkné  2.místo a získal stříbrnou medaili výkonem 452.5 kg v trojboji (dřep tlak, pozved 145 kg,127,5 kg 180 kg).
Zároveň se pokoušel vytvořit Český rekord 137,5kg,váhu vytlačil ,bohužel rozhodčí neuznal,ale tento výkon je dobrým příslibem a nadějí získat další rekord do našeho oddílu.
Ve váze do 83 kg startoval na prvních závodech dorostenec Pavel Zivčák a ihned zaznamenal úspěch 3.místem výkonem 360 kg v trojboji
(130 kg,80 kg,150 kg)bronzovou medaili.
Náš poslední borec Švaňhal Lubomír poprvé absolvoval start mezi juniory a počínal si rovněž úspěšně.
V kategorii do 83 kg po slibných výkonech 190 kg,100 kg, 220 kg nazvedal  510 kg v trojboji a získal rovněž stříbrnou medaili.
Celkově dle umístění  závodníků obsadil náš oddíl 5.místo z 12 oddílu.
Svoji výkonnosti přesvědčují, že náš oddíl má o budoucnost postaráno a potěšující také je start a zájem dalších nových závodníku o prezentaci tohoto sportu což nám dělá dobrou pověst našeho oddílu.